Intencje mszalne

PONIEDZIAŁEK


17. 09. 2018.

 

6:30

Do Boż. Opatrz. w święto stygmatów św. Franciszka prosząc o potrzebne łaski, błog. Boże i zdrowie dla członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i o nowe powołania.

7:15

Msza św. w pewnej intencji Panu Bogu wiadomej.

8:00

W kaplicy:Do Boż. Opatrzn. za wstaw. św. Franciszka z Asyżu z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dary Ducha św. i zdrowie dla brata zakonnego Rudolfa.

18:00

Do Mił. Boż. za zm. męża, ojca i dziadka Czesława Tolarczyk w III r. śmierci, zm. rodziców z obu stron, braci, siostrę, pokrewieństwo z obu stron Henryka Jursza prosząc o szczęśliwą wieczność.

WTOREK


18. 09. 2018.


św. Stanisława Kostki

Patrona Polski


święto

6:30

Do Mił. Boż. za zm. Reginę Piecha prosząc o szczęśliwą wieczność – od koleżanek.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. brata Marka Przybysz (w dniu urodzin), zm mamę Kazimierę Przybysz prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00

Do Trójcy Przenajświętszej z podziękowaniem za dary otrzymane w sakramencie Chrztu św. z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, dary Ducha św. w nowym roku szkolnym dla wnuka Marka z okazji 14 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny.

ŚRODA


19. 09. 2018.

 

 

6:30

Do Mił. Boż. za zm. Różę Świenty, zm. lokatorów z ul. Pawła Brola prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. rodziców Michalinę i Michała Wojciechowskich, brata Wacława, szwagra Jana, dziadków Ewę i Macieja, Józefę i Jakuba, chrzestnych Stanisławę i Antoniego, wujków i ciocie oraz dusze w czyśćcu cierpiące prosząc o szczęśliwą wieczność.

 

 

18:00

Do Mił. Boż. za zm. Zbigniewa Czapkowskiego w I r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

CZWARTEK


20. 09. 2018.


św. Andrzeja, Pawła
i towarzyszy


wspomnienie

6:30

Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla mamy Elżbiety z okazji urodzin.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. żonę, mamę i babcię Jadwigę Cep w I r. śmierci, zm rodziców Dembińskich, brata Marka Cep, Jana Cep, siostrę Małgorzatę Ruszczyk prosząc o szczęśliwą wieczność.

 

 

17:00

Do Mił. Boż. za zm. rodziców i dziadków, brata Zbigniewa Pluta, teściów Stanisławę i Józefa Fiutek, zm. z rodziny prosząc o szczęśliwą wieczność.

PIĄTEK


21. 09. 2018.


św. Mateusza


święto

6:30

Do Mił. Boż. za zm. dziadków Mariannę i Stanisława Nowak, zm. z pokrewieństwa prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. siostrę Urszulę Skibka (z okazji urodzin), matkę Łucję, ojca Teodora, zm. z rodziny Daniel i Skibka prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00

Do Mił. Boż. za zm. siostrę Stanisławę w 28 r. śmierci, brata Bolesława w 42 r. śmierci, siostrzenicę Barbarę w 36 r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

SOBOTA


22. 09. 2018.

 

 

6:30

Do Mił. Boż. za zm. ojca i dziadka Piotra Dylus w XV r. śmierci, rodzeństwo Hannę, Mariannę i Gintra prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. rodziców Józefę i Jana Kordek prosząc o szczęśliwą wieczność.

14.00

Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski prosząc o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dlaprof. Henryka Miki i za Jego wychowanków z okazji 40 lat po maturze.

17:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu - okazja do Sakramentu Pojednania.

18:00

Do Mił. Boż. za zm. rodziców Adelajdę i Emila Posmyk, zm. pokrewieństwo z obu stron prosząc o szczęśliwą wieczność.

NIEDZIELA


23. 09. 2018.


XXV

Niedziela Zwykła

7:00

Msza św. w intencji Parafian prosząc o potrzebne łaski i błog. Boże.

8:30

Do Mił. Boż. za zm. żonę, matkę i córkę Karinę Niemiec w IV r. śmierci, ojca Henryka Meka, matkę Sylwię Niemiec prosząc o szczęśliwą wieczność.

9:45

Suma: Do Mił. Boż. za zm. rodziców Stanisławę i Alfonsa Dąbrowskich, pokrewieństwo z obu stron prosząc o szczęśliwą wieczność.

11:00

Do Mił. Boż. za zm. rodziców Marię i Józefa Tatz, teściów Danutę i Jana Woźniak, dziadków z obu stron, szwagra Stanisława Pacyga prosząc o szczęśliwą wieczność.

12:15

Roczne dziecko:

 

I Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski prosząc o dalszą opiekę, błog. Boże
i zdrowie dla
Mileny i Grzegorza Stanisławskich z okazji 10 r. ślubu oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

 

II Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski prosząc o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Edyty Raczyńskiej z okazji 18 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

 

III Do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Tomasza z okazji 30 r. urodzin. Te Deum

 

IV Do Boż. Opatrzn. za wstaw. Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski prosząc
o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla
Gizeli Chmiel z okazji 50 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

17:30

nieszpory

18:00

Do Mił. Boż. za zm. męża Piotra Kostka, wnuka Dawida, rodziców z obu stron Elżbietę i Antoniego, Amelię i Feliksa, zm. siostrę Zofię oraz z podziękowaniem za otrzymane łaski prosząc o opiekę i łaskę zdrowia dla Jarka, Danusi i Grzegorza.

PONIEDZIAŁEK


10. 09. 2018.

 

6:30

Do Mił. Boż. o spokój dusz wszystkich zm. krewnych z rodzin: Franik, Walenżyk, Magiera, Bednorz, Woźnica, Buchcik, Piecha, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze opuszczone prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. Jana Chołuj prosząc o szczęśliwą wieczność - od sąsiadów z ul. Korczoka 61d.

8:00

W kaplicy: Do Mił. Boż. za zm. Józefa Kopka prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00

Do Mił. Boż. za zm. córkę Katarzynę Golińską, córkę Anna Smołka, ojca Bolesława Niksa, siostrę Krystynę Ciebieńprosząc o szczęśliwą wieczność. Nabożeństwo o trzeźwość parafii

WTOREK


11. 09. 2018.

 

6:30

Do Mił. Boż. za zm. Klementynę Kazimierza, Mieczysława Zub, Kazimierę, Emiliana Ratusznych, Jana Kaszek, Jana Marczaka oraz dziadków z obu stron prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. Beatę Hajduk w I r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

18.00

Do Mił. Boż. za zm. żonę i matkę Teresę Wiśniewską, ojca Ignacego i Zofię Wiśniewskich, brata Stanisława, bratową Jadwigę oraz kuzyna Waldemara prosząc o szczęśliwą wieczność.

19.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu po niej Msza św. o godz. 19:30 w intencji miasta Zabrze

ŚRODA


12. 09. 2018.


Matki Bożej Piekarskiej


wspomnienie

6:30

Do Mił. Boż. za zm. ojca Jana Bonk prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. Annę Szmołdę w III r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00

Do Mił. Boż. za zm. syna Jerzego (z okazji urodzin), męża Jana, rodziców z obu stron prosząc
o szczęśliwą wieczność.

CZWARTEK


13. 09. 2018.


św. Jana Chryzostoma


wspomnienie

6:30

Do Mił. Boż. za zm. Matyldę Handkus, Lotara Ocik prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. mamę i babcię Teresę Makowską w XVII r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

17:00

Do Boż. Opatrzn. za wstaw. Matki Bożej Fatimskiej w intencji jej czcicieli, naszych kapłanów i całej parafii prosząc o potrzebne łaski.

PIĄTEK


14. 09. 2018.


Podwyższenia Krzyża św.


święto

6:30

Do Mił. Boż. za zm. Marię Kucięba, zm. z rodziny prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Rafała Widuch w dniu urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

18:00

Do Mił. Boż. za zm. męża Pawła Kościuczyk w XIII r. śmierci, zm. teścia Ryszarda Kościuczyk, Bogusławę, Dorotę Obierak, Jana Zdonek prosząc o szczęśliwą wieczność.

SOBOTA


15. 09. 2018.


Matki Bożej Bolesnej


wspomnienie

6:30

Do Mił. Boż. za zm. Adriana i Edwarda Trzeciak, Antoninę i Władysława Saternus prosząc
o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Boż. Opatrzn. za wstaw. Matki Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Kariny i Bartosza z okazji 25 r. ślubu oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

13.00

Ślub rzymski: Sandra Sobczak – Mateusz Kraśniewski

14:00

Ślub rzymski: Sandra Mrusek – Rafał Nagaje

17:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu - okazja do Sakramentu Pojednania.

18.00

Do Mił. Boż. za zm. męża i ojca Eugeniusza Lampart w r. śmierci, zm. synów Marka i Ryszarda, rodziców, teściów, siostry i szwagra, bratanków Damiana i Bogdana, Krystynę i Wernera Wreder w r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

NIEDZIELA


16. 09. 2018.

 


XXIV


Niedziela
Zwykła

7:00

Do Mił. Boż. za zm. ojca Bolesława Ostanek w V r. śmierci, zm. mamę Wandę Makuchowską i Zofię Ostanek, Filipa Makuchowskiego, zm. z obu rodzin prosząc o szczęśliwą wieczność.

8:30

Do Mił. Boż. za zm. syna Zbigniewa Benesiewicz w XX r. śmierci, męża Józefa Benesiewicz, za wszystkich zm. z rodziny z obu stron prosząc o szczęśliwą wieczność.

9:45

Suma: Msza św. w intencji Parafian prosząc o potrzebne łaski i błog. Boże.

11:00

Do Mił. Boż. za zm. Helenę i Stefana Tkocz, zm. rodziców z obu stron prosząc o szczęśliwą wieczność.

12:15

Roczne dziecko:

 

Uroczysty chrzest św. w intencji dzieci nowoochrzczonych, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

 

I Do Boż. Opatrzn. za wstaw. Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Ewy Pałac z okazji 50 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

 

II Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Joanny i Macieja Szala z okazji 20 r. ślubu oraz o błog. Boże dla całej rodziny.

Te Deum

 

III Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Mirosławy i Marka Jabłońskich z okazji 25 r. ślubu oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

 

IV Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Małgorzaty i Jarosława Skrobek z okazji 25 r. ślubu oraz o błog. Boże dla rodziny. Te Deum

 

V Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Michała Rychlewskiego z okazji 12 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

17:30

nieszpory

18:00

Do Mił. Boż. za zm. męża, ojca i dziadka Włodzimierza Pantuchowicz, rodziców z obu stron, zm. braci, bratową, szwagrów, siostrzeńca, zm. Urszulę, Teresę, Zuzannę, za dusze w czyśćcu cierpiące prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00

Do Mił. Boż. za zm. męża, ojca i dziadka Włodzimierza Pantuchowicz, rodziców z obu stron, zm. braci, bratową, szwagrów, siostrzeńca, zm. Urszulę, Teresę, Zuzannę, za dusze w czyśćcu cierpiące prosząc o szczęśliwą wieczność.

PONIEDZIAŁEK


03. 09. 2018.


św. Grzegorza Wielkiego


wspomnienie

6:30

Do Mił. Boż. za zm. Krystiana Pawlik w XX r. śmierci, zm. Jana Pawlik, Janinę i Eugeniusza Myślińskich, pokrewieństwo z obu stron prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Boż. Opatrzn. z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolno-katechetycznego w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców, aby dzięki współpracy z łaską Bożą nowy rok szkolny był czasem wspaniałego rozwoju.

8:00

W kaplicy: Do Mił. Boż. za zm. rodziców Annę i Pawła Malek, dziadków z obu stron prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00

Msza św. w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Nabożeństwo o trzeźwość parafii

WTOREK


04. 09. 2018.

 

6:30

Do Mił. Boż. za zm. Teresę Domaradzką, zm. z rodziny prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. Różę Mick (z okazji urodzin), Annę Wyciślok, Juliusza Winicjusza, Ziglindę Mick, Zygmunta Nowak, Bożenę, Ludwika Balcerak, Barbarę Rozmus, Zofię Nocek, Juliusza Frączek, Ewę Harbała, Jana Wieczorek, Stefana Libner prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00

Do Mił. Boż. za zm. Romana i Zygfryda Osadnik, Amalię i Emila Osadnik prosząc o szczęśliwą wieczność.

ŚRODA


05. 09. 2018.

6:30

Do Mił. Boż. za zm. Teresę Domaradzką, zm. z rodziny prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. teściów Adelajdę i Emanuela Koprek, zm. dziadków i pokrewieństwo z obu stron prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00

Do Mił. Boż. za ś. p. Helenę i Stanisława Szczepanowskich, babcie i dziadków z obu stron prosząc o szczęśliwą wieczność.

CZWARTEK


06. 09. 2018.

 

6:30

Do Mił. Boż. za zm. duszę ś. p. Stanisława Drzystka prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. Krystynę i Eugeniusza Siedlarskich, zm. rodziców, teściów i krewnych oraz dusze w czyśćcu cierpiące prosząc o szczęśliwą wieczność.

17:00

Do Mił. Boż. za zm. męża, rodziców z obu stron, brata i bratową, zm. siostrę, szwagierki i szwagrów prosząc o szczęśliwą wieczność.

PIĄTEK


07. 09. 2018.

 

6:30

Do Mił. Boż. za zm. mamę Bronisławę Ziętek w II r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność

7:15

Do Mił. Boż. za zm. mamę Erykę Sadzik w I r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00

Msza św. w intencji małżonków i rodzin o opiekę Najświętszego Serca Pana Jezusa.

SOBOTA


08. 09. 2018.


Narodzenie Najświętszej Maryi Panny


święto

6:30

Do Mił. Boż. za zm. Teresę Domaradzką, zm. z rodziny prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15

Do Mił. Boż. za zm. rodziców Gertrudę i Alojzego Piecha, męża Joachima Gwóźdź, brata Pawła, bratową Erykę, pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące prosząc o szczęśliwą wieczność.

12:00

Ślub rzymski: Sandra Domagała – Wojciech Polus

14:00

Do Boż. Opatrzn. za wstaw. św. Franciszka z okazji jubileuszu 130 - lecia istnienia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w naszej parafii, z podziękowaniem za odebrane łaski prosząc o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Członków Zakonu oraz o światło Ducha św. w intencji Kapituły.

17:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu - okazja do Sakramentu Pojednania.

18.00

Do Mił. Boż. za zm. męża, ojca, dziadka i pradziadka Juliana w IV r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

19:00

Koncert organowy w ramach 23. Zabrzańskiego Festiwalu Organowego.

NIEDZIELA


09. 09. 2018.


XXIII

Niedziela Zwykła

7:00

Msza św. w intencji Parafian prosząc o potrzebne łaski i błog. Boże.

8:30

Do Mił. Boż. za zm. ojca Władysława Kędziora w XXII r. śmierci, mamę Teodozję, teściów Marię i Stanisława Kowalik, zm. z rodziny Kalina, Szczepkowskich, Kędziora, Kowalik Helenę i Kazimierza Wawrzyniak oraz spoczywających na naszym cmentarzu prosząc o szczęśliwą wieczność.

9:45

Suma: Do Mił. Boż. za ś. p. Salomeę i Emila Wszołek (z okazji ur.) prosząc o szczęśliwą wieczność.

11:00

Do Mił. Boż. za zm. męża, ojca i dziadka Henryka Siewior w I r. śmierci, rodziców z obu stron, zm. braci prosząc o szczęśliwą wieczność.

12:15

Roczne dziecko:

 

I Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Ireny Kasprzak z okazji urodzin oraz o błog. Boże i zdrowie dla całej rodziny. Te Deum

 

II Do Boż. Opatrzn. za wstaw. Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Lucyny Bożyczko z okazji 25 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

 

III Do Boż. Opatrzn. za wstaw. Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Renaty z okazji 50 r. urodzin oraz o błog. Boże i zdrowie dla całej rodziny. Te Deum

 

IV Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Moniki Zienkiewicz z okazji 18 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

17:30

Nieszpory

18:00

Do Mił. Boż. za zm. Brygidę Magiera (w r. urodzin) prosząc o szczęśliwą wieczność.

Wolności 446, 41-806 Zabrze

 

Tel.: (0-32) 271-04-65 wew. 67

Fax: (0-32) 271-04-65 wew. 70

 

sf_zabrze@kuria.gliwice.pl

W niedzielę

700

830

945

1100

1215

1800

 

W tygodniu

630, 715 i 1800, a w czwartek o godz. 1700

 

w poniedziałki w kaplicy przy ul. Rolnika

800

Godziny urzędowania:

Poniedziałek: 800 - 1200

Wtorek: 900 - 1200, 1700 - 1900

Środa: 900 - 1200

Czwartek: 900 - 1200

Piątek: 900 - 1200, 1700 - 1900

Wydarzenia

26 Wrz
Nauka przedchrzcielna
Śr,26 Wrz 2018 18:45