Intencje mszalne

PONIEDZIAŁEK 19. 04. 2021.

6:30 Do Mił. Boż. za zm. Hanię Maj w VII r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15 I Do Mił. Boż. za zm. żonę i matkę Sylwię Mundner (z okazji 82 r. urodzin), za wszystkich zm. z rodzin Mundner i Musiol, zm. Erwina Sołtysek i Sonię Tomaszewską prosząc o nagrodę nieba.

II Do Mił. Boż. za zm. syna Łukasza Zamiatowskiego w VIII r. śmierci prosząc o nagrodę nieba.

18:00 Do Boż. Opatrzn. za wstaw. św. Łukasza w intencji służby zdrowia oraz wszystkich niosących pomoc potrzebującym w czasie pandemii o błog. Boże, dalszą opiekę i zdrowie.

WTOREK 20. 04. 2021.

6:30 Do Mił. Boż. za zm. Elżbietę Kubiak prosząc o nagrodę nieba – od siostry Zofii z rodziną.

7:15 Do Mił. Boż. za zm. mamę Krystynę w V r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00 I Do Mił. Boż. za zm. męża Jana Musiela, rodziców, tragicznie zm. wnuka, siostry i braci, zm. z rodziny prosząc o szczęśliwą wieczność.

II Do Boskiej Opatrzności za zm. Annę Sołtys prosząc o nagrodę nieba – od chrzestnej Danki.

ŚRODA 21. 04. 2021.

6:30 I Do Mił. Boż. za zm. Gertrudę Ogos, zm. z rodziny prosząc o szczęśliwą wieczność.

II Do Mił. Boż. za zm. mamę Barbarę Kurek prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15 Do Mił. Boż. za zm. Józefa Góralik prosząc o nagrodę nieba – od chrześnicy Moniki z mężem.

18:00 Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Józefy Zubek w dniu urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

CZWARTEK 22. 04. 2021.

6:30 Do Boż. Opatrzn. przez wstaw. św. Huberta z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, radość i opiekę dla ks. Rafała Przybyła z okazji urodzin – Msza św. ofiarowana od Wiernych z parafii św. Józefa.

7:15 Do Mił. Boż. za zm. Krystiana Pawlik, Jana Pawlik, Janinę i Eugeniusza Myślińskich prosząc o szczęśliwą wieczność.

17:00 I Do Mił. Boż. za zm. rodziców i dziadków Jana i Ingeborgę Hirsch, teścia Henryka Szlachta, zm. chrześniaka Tomasza Weirauch prosząc o szczęśliwą wieczność.

II Do Mił. Boż. za zm. Leszka Micuda (w dniu urodzin) prosząc o szczęśliwą wieczność.

PIĄTEK 23. 04. 2021. uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski

6:30 Do Mił. Boż. za zm. siostrę zakonną Edytę – Irenę Chowaniec w miesiąc po śmierci prosząc dla Niej o nagrodę nieba.

7:15 Do Mił. Boż. za zm. Józefa Góralik prosząc o nagrodę nieba – od Damiana Kamińskiego z Nowego Targu.

18:00 I Do Mił. Boż. za zm. syna Krzysztofa, rodziców Rozalię i Leona, brata Józefa, zm. z rodziny Chober, Kowalczyk, Milczak, Przybyłowicz, za dusze w czyśćcu cierpiące prosząc o szczęśliwą wieczność.

II Do Mił. Boż. za zm. Salomeę Wszołek w VI r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

SOBOTA 24. 04. 2021.

6:30 Msza św. w pewnej intencji Panu Bogu wiadomej.

7:15 Do Mił. Boż. za zm. ojca Jana Magiera, Brygidę Magiera, wszystkich zm. z rodziny Magiera i Winczowski prosząc o szczęśliwą wieczność.

17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu - okazja do Sakramentu Pojednania.

18:00 I Do Mił. Boż. za zm. męża Jerzego Górny, rodziców Annę i Stanisława Mizia, teściów Marię i Czesława Górny prosząc o szczęśliwą wieczność.

II Do Boż. Opatrzn. za wstaw. Matki Bożej i św. Franciszka z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla żyjących z rodzin Kolorz i Strominski oraz prosząc Ducha św. o potrzebne łaski.

NIEDZIELA 25. 04. 2021. IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza

7:00 Do Mił. Boż. za zm. ojca Andrzeja Sowę, dziadków Janinę i Romana Sowę prosząc o nagrodę nieba.

8:30 Do Boż. Opatrzn. za wstaw. św. Franciszka i Matki Bożej Piekarskiej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Urszuli z okazji 75 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

9:45 Suma: Msza św. w intencji Parafian prosząc o potrzebne łaski i błog. Boże.

11:00 Do Mił. Boż. za zm. Zygmunta Słowik w VIII r. śmierci, zm. Edwarda Gozdeckiego, Annę Gniduła, Juliannę i Wacława Słowik, Dariusza Dadura, Marka Kemskiego, Mariana Szablickiego prosząc o szczęśliwą wieczność.

12:15 (Miejsca w kościele na tej Mszy św. rezerwujemy dla Jubilatów, rocznego dziecka i jego rodziców i chrzestnych oraz rodziców dzieci chrzczonych i ich chrzestnych)

I Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za dar Życia, łaski otrzymane w Sakramentach św., z prośbą o dalsze łaski, zdrowie, trwanie w wierze, nadziei i miłości dla Zofii Szczepanowskiej w 70 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

II Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Jolanty i Waldemara Wołczyk z okazji 35 r. ślubu oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

III Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Agaty Pietraka z okazji 30 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

IV Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże, dary Ducha św. i zdrowie dla rodziców Teresy i Władysława Górskich z okazji 50 r. ślubu oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

V Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Jerzego Dzięgielewskiego z okazji 75 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

16:30 (recytowana) Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

17:30 Nieszpory niedzielne

18:00 Do Mił. Boż. za zm. mamę Rozalię Siedlaczek w I r. śmierci, jej męża Adolfa Siedlaczek prosząc o szczęśliwą wieczność.

PONIEDZIAŁEK 12. 04. 2021.

6:30 Msza św. w intencji rodzin naszej parafii o trzeźwy styl życia.

7:15 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

18:00 Do Mił. Boż. za zm. ojca Mariana Lisek w XIV r. śmierci, mamę Zofię Lisek, zm. pokrewieństwo z obu stron prosząc o szczęśliwą wieczność.

WTOREK 13. 04. 2021.

6:30 Do Mił. Boż. za zm. Zofię i Józefa Bortlik, Mariannę i Jana Brachaczek, Karolinę i Klemensa Mazur, zm. krewnych, dusze w czyśćcu cierpiące prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15 Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Bożei zdrowie dla ks. Rafała Przybyła z okazji urodzin - od czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

18:00 Do Mił. Boż. za zm. rodziców Stanisławę i Ludwika Bącalskich, za wszystkich zmarłych prosząc o szczęśliwą wieczność.

ŚRODA 14. 04. 2021.

6:30 Do Mił. Boż. za zm. ojca Teodora Skibka (z okazji urodzin), mamę Łucję, siostry Urszulę i Teresę prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15 Do Mił. Boż. za zm. żonę Elżbietę Pągowską w IV r. śmierci, zm. rodziców Mariannę i Piotra Kubiec prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00 I Do Mił. Boż. za zm. brata Herberta w r. śmierci, zm. bratowe Adetę i Elżbietę prosząc o szczęśliwą wieczność.

II Do Mił. Boż. w intencji ś. p. Stanisława Kojtych prosząc o nagrodę nieba – od rodziny Gancarek.

CZWARTEK 15. 04. 2021.

6:30 Do Mił. Boż. za zm. Teresę Skibka (z okazji urodzin), zm. rodziców i siostrę prosząc o nagrodę nieba.

7:15 Do Mił. Boż. za ś. p. Leszka Micuda prosząc o nagrodę nieba – od Małgorzaty i Bolesława Byrtek.

17:00 I Do Mił. Boż. za zm. męża, ojca i dziadka Andrzeja Kowalewicza w I r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

II Do Mił. Boż. za zm. Eudokię Marcinowską, byłą dyrektorę SP nr 16 prosząc o szczęśliwą wieczność – od grona pedagogicznego SP nr 16.

PIĄTEK 16. 04. 2021.

6:30 Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Bożei zdrowie dla Lidki z okazji 60 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

7:15 Do Mił. Boż. za zm. ks. Damiana Kominka w r. śmierci prosząc o nagrodę nieba.

18:00 Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Bożei zdrowie dla Krystyny z okazji urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny.

SOBOTA 17. 04. 2021.

6:30 Do Boż. Opatrzn. z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę w intencji Elzy Dyrcz, córki Iwonyi Wandy Maischick oraz o błog. Boże dla całej rodziny.

7:15 I Do Mił. Boż. za zm. męża Czesława Wybieralskiego (z okazji urodzin) prosząc o nagrodę nieba.

II Do Mił. Boż. za zm. rodziców Klarę i Alfonsa Grochowina, teściów Annę i Pawła Malek, dziadków z obu stron, zm. Sylwię Ossmann prosząc o szczęśliwą wieczność.

17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu - okazja do Sakramentu Pojednania.

18:00 Do Mił. Boż. za zm. Sylwestra Raczyńskiego w II r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

NIEDZIELA 18. 04. 2021. III Niedziela Wielkanocna

7:00 Do Mił. Boż. za zm. rodziców Stanisławę i Bolesława Chołaj, zm. pokrewieństwo z obu stron prosząc o szczęśliwą wieczność.

8:30 Msza św. w intencji Parafian prosząc o potrzebne łaski i błog. Boże.

9:45 Suma: Do Mił. Boż. za zm. Piotra Rockiego prosząc o szczęśliwą wieczność – od rodziny Wrozumskich i Gawłowskich.

11:00 Do Mił. Boż. za zm. Teresę Szymańską w XI r. śmierci, zm. z rodziny Dajnarowicz i Szymańskich, zm. Stanisława Dziechciarek, zm. z rodziny Dziechciarek prosząc o nagrodę nieba.

12:15 (Miejsca w kościele na tej Mszy św. rezerwujemy dla Jubilatów, rocznego dziecka i jego rodziców i chrzestnych oraz rodziców dzieci chrzczonych  i ich chrzestnych)

I Roczne dziecko: Maja Kwapisz

II W intencji dzieci nowoochrzczonych, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

III Do Boż. Opatrzn. za wstaw. Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Marii Borkowskiej z okazji 70 r. urodzin oraz o błog. Boże i zdrowie dla rodzin Borkowskich i Szewc. Te Deum

IV Do Boż. Opatrzn. za wstaw. Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże, dary Ducha św. i zdrowie dla Liwii Szala z okazji 18 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

V Do Trójcy św. z podziękowaniem za dar życia i łaskę Chrztu św., z prośbą o dalszą opiekę, dary Ducha św. i zdrowie dla Rity z okazji 84 r. urodzin, Ewy w kolejną r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

16:30 (recytowana) Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

17:30 Nieszpory niedzielne

18:00 Do Mił. Boż. za zm. Lucynę Jędrzejczyk i Zygmunta Jędrzejczyk, zm. z obu stron prosząc o szczęśliwą wieczność.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 05. 04. 2021.

7:00 Do Mił. Boż. za zm. Krzysztofa Kolaczek w I r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

8:30 Do Mił. Boż. za zm. żonę Mariannę Filocha prosząc o szczęśliwą wieczność - od męża.

9:45 Suma: Msza św. w intencji Parafian prosząc o potrzebne łaski i błog. Boże.

11:00 Do Mił. Boż. za ś. p. Janusza Piechnik prosząc o szczęśliwą wieczność - od rodziny Książek.

12:15 Do Mił. Boż. za zm. Janusza Piechnik prosząc o szczęśliwą wieczność – od mieszkańców z ul. Porzeczkowej.

16:30 (recytowana) Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

18:00 Do Mił. Boż. za zm. Kazimierę Dudkę w VI r. śmierci, Konrada Dudkę w XXI r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

WTOREK WIELKANOCNY 06. 04. 2021.

6:30 Do Mił. Boż. za zm. syna Rafała Cichockiego w X r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15 Do Mił. Boż. za zm. brata Jerzego Mrozek, Stanisława Maślana i Anielę Kowalską prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00 I Do Mił. Boż. za zm. tatę Mikołaja Woźnica w I r. śmierci, mamę Marię Woźnica prosząc dla nich o nagrodę nieba.

II Do Mił. Boż. za zm. z rodziny Kulig prosząc o szczęśliwą wieczność.

ŚRODA WIELKANOCNA 07. 04. 2021.

6:30 Do Mił. Boż. za zm. Haralda, zm. z rodziny prosząc o szczęśliwą wieczność.

7:15 Do Mił. Boż. za zm. Klarę Woszek (we wspomnienie w 100 r. urodzin), syna Stanisława w XXV r. śmierci, Józefa Woszek prosząc o szczęśliwą wieczność.

18:00 I Do Mił. Boż. za zm. męża Janusza Malina prosząc o szczęśliwą wieczność.

II Do Mił. Boż. za zm. Mariannę Filocha prosząc o szczęśliwą wieczność – od siostry Barbary z rodziną.

CZWARTEK WIELKANOCNY 08. 04. 2021.

6:30 Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Radosława Kalisz z okazji 30 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny.

7:15 I Do Mił. Boż. za zm. Hermana w I r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

II Do Mił. Boż. w intencji ś. p. Stanisława Kojtych o łaskę przebaczenia i wieczne zbawienie.

17:00 Do Mił. Boż. za zm. rodziców Danutę i Władysława Kręciwilk, zm. z rodziny prosząc o szczęśliwą wieczność.

PIĄTEK WIELKANOCNY 09. 04. 2018.

6:30 Do Mił. Boż. za ś. p. Mariana Grzywaczewskiego prosząc o nagrodę nieba – od Asi z dziećmi.

7:15 Do Boż. Opatrzn. za wstaw. Matki Bożej i św. Franciszka z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Eleonory Durczak z okazji 80 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum

18:00 Do Mił. Boż. za zm. ojca i dziadka Eugeniusza Szpunar, za zm. dziadków z rodziny Szpunar i Mościuga, Józefa Lipiec prosząc o szczęśliwą wieczność.

SOBOTA WIELKANOCNA 10. 04. 2021.

6:30 Do Mił. Boż. za ś. p. Janusza Piechnik prosząc o szczęśliwą wieczność – od szwagierki Renaty

7:15 Msza św. w intencji Róż Różańcowych oraz o nowe osoby do wspólnoty Róż Różańcowych.

17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu - okazja do Sakramentu Pojednania.

18:00 Do Mił. Boż. za zm. matkę Stanisławę Peciak w 40 r. śmierci, Stefana Peciak, Wandę, Lucjana i Helenę Niski, Małgorzatę Peciak prosząc o szczęśliwą wieczność.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11. 04. 2021.

7:00 Do Mił. Boż. w intencji Nocnej Adoracji Rodzinnej prosząc dla żyjących o potrzebne łaski, a dla zmarłych o nagrodę nieba.

8:30 Do Mił. Boż. za zm. męża Alfreda Grochla w II r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

9:45 Suma: Msza św. w intencji Parafian prosząc o potrzebne łaski i błog. Boże.

11:00 Do Mił. Boż. za zm. ojca Stanisława Kamińskiego w III r. śmierci, mamę Zofię Kamińską prosząc o szczęśliwą wieczność – od synów z rodzinami.

12:15 I Roczne dziecko: Dominika Czysz

II Msza św. w intencji niemowląt i małych dzieci, by wzrastały w łasce u Boga i ludzi.

III Do Boż. Opatrzn. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Bartosza Piątek z okazji 19 r. urodzin oraz o błog. Boże dla całej rodziny.

16:30 (recytowana) Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

17:30 Nieszpory niedzielne

18:00 Do Mił. Boż. za zm. córkę, siostrę i mamę Ewę Giza w I r. śmierci prosząc o szczęśliwą wieczność.

 

Wolności 446, 41-806 Zabrze

 

Tel.: (0-32) 271-04-65 wew. 67

Fax: (0-32) 271-04-65 wew. 70

 

sf_zabrze@kuria.gliwice.pl

W niedzielę

700

830

945

1100

1215

1800

 

W tygodniu

630 715 i 1800

 w czwartek 1700

w poniedziałki w kaplicy przy ul. Rolnika

800

Godziny urzędowania:

Poniedziałek: 800 - 1200

Wtorek: 900 - 1200, 1700 - 1900

Środa: 900 - 1200

Czwartek: 900 - 1200

Piątek: 900 - 1200, 1700 - 1900

Wydarzenia

Brak wydarzeń