Dawni duszpasterze

 

Lista Proboszczów

ks. Jan (Johannes) Fiegel (Kuratus): 15.06.1886 - 04.03.1888
Ks. Teofil (Teophil) Schöneich: 04.03.1888 - 28.02.1913
Ks. Józef (Josef) Bennek: 19.03.1913 - 17.04.1942 oraz 1945 - 28.10.1946
Ks. Josef Hawellek (wikariusz-administrator): 17.04.1942 - 1945
Ks. Emanuel Weber: 29.10.1946 - 01.06.1966
Ks. Ginter Król: 13.07.1966 - 28.08.1998
ks Andrzej Iwanecki: 28.08.1998 - 07.01.2018 (obecnie Biskup pomocniczy d. gliwickiej)
Ks. Jarosław Buchenfeld: 15.01.2018 - aktualnie

Lista wikariuszy (wg lat posługi w parafii)

Ks. Franciszek Tylla: 11.12.1886 - 10.07.1888
Ks. Józef (Josef) Kruppa: 10.07.1888 - 07.08.1888
Ks. Alojzy (Aloys) Schudy: 07.08.1888 - 12.08.1889
Ks. Franciszek (Franz) Karkosch: 12.08.1889 - 10.07.1894
Ks. Konrad Czieschlik (Cieslik): 21.06.1894 - 15.12.1897
Ks. Wilhelm Tunkel: 02.12.1897 - 02.08.1900
Ks. Wiktor Schołtysik (Scholtyssek): 03.08.1898 - 13.08.1900
Ks. Ryszard (Richard) Rassek: 03.08.1900 - 20.10.1901
Ks. Albert Czipura (Cipura): 13.09.1900 - 28.12.1909
Ks. Jan (Johannes) Cygan: 14.08.1901 - 17.02.1903
Ks. Józef (Josef) Bennek: 02.12.1901 - 07.04.1902 (późniejszy proboszcz)
Ks. Benno Drzezga: 08.04.1902 - 28.10.1902
Ks. Paweł (Paul) Heyduck: 28.10.1902 - 12.10.1903
Ks. Paweł (Paul) Kaisig: 19.02.1903 - 01.07.1905
Ks. Maksymilian (Maximilian) Lipka: 03.10.1903 - 20.11.1904
Ks. Franciszek (Franz) Lukaschkowitz: 08.11.1904 - 02.1908
Ks. Teofil (Teophil) Schweda: 08.07.1905 - 01.12.1906
Ks. Jan (Johannes) Ruta: 22.03.1907 - 11.05.1909
Ks. Antoni (Anton) Wodarz: 25.02.1908 - 04.04.1916
Ks. Henryk (Heinrich) Rduch: 24.05.1909 - 19.04.1910
Ks. Wiktor Woźnicok (Woschnitzok): 25.10.1909 - 20.07.1910
Ks. Artur (Arthur) Konda: 07.10.1910 - 28.10.1912
Ks. Józef Karkosz (Josef Karkosch): 30.07.1910 - 07.10.1914
Ks. Franciszek (Franz) Melzer: 23.09.1911 - 03.04.1913
Ks. Wilhelm Hoppe: 28.10.1912 - 08.03.1915
Ks. Karol (Carl) Wientzek: 18.09.1914 - 06.09.1916
Bł. Ks. Elim Szramek: 12.09.1916 - 11.06.1917
Ks. Alfons (Alphons) Januschewitz: 22.03.1915 - 27.11.1915
Ks. Jan (Johannes) Grzonka: 15.11.1915 - 09.06.1922
Ks. Teodor Moc (Theodor Motz): 21.03.1916 - 31.05.1917
Ks. Paweł Wycisło: 25.05.1917 - 09.06.1922
Ks. Alojzy Lazar: 25.05.1917 - 09.06.1922
Ks. Antoni Korczok: 14.07.1922 - 04.04.1929
Ks. Adrian Pilot: 14.07.1922 - 24.04.1927
Ks. Józef Maruśka (Josef Maruska): 05.10.1922 - 09.07.1926
Ks. Jan (Johannes) Smaczny: 14.10.1926 - 30.05.1928
Ks. Karol Knosała (Carl Knossalla): 31.03.1927 - 26.04.1936
Ks. Raimund Schypulla: 20.05.1928 - 05.11.1930
Ks. Alferd Dudek: 03.04.1929 - 28.10.1929
Ks. Franciszek Pieruszka (Pieruschka): 22.10.1929 - 11.07.1933
Ks. Karol (Carl) Bujara: 22.10.1930 - 25.09.1941
Ks. Alojzy (Alois) Zug: 01.07.1933 - 05.10.1936
Ks. Alfred Langer: 26.04.1936 - 15.09.1937
Ks. Karol (Carl) Rogier: 23.09.1936 - 15.09.1937
Ks. Franciszek Dusza (Franz Dussa): 01.10.1937 - 14.02.1914
Ks. Adolf Waloszek: 01.08.1938 - 28.08.1938
Ks. Maksymilian (Maximilian) Zipfel: 28.08.1938 - 1941
Ks. Erhard Bulla: 18.02.1941 - 1941
Ks. Jerzy (Georg) Kühn: 27.09.1941 - 1942
Ks. Gerhard Wagner: 19.08.1941 - 29.10.1946
o. Josef Karduck MI: 02.04.1942 - 22.12.1943
ks. Gerhard Jonczyk: 1943 - 1945
Ks. Josef Hawellek: 17.04.1942 – 1945 (wikariusz-administrator)
Ks. Jan Antoni Półchłopek: 11.10.1945 - 31.12.1946
Ks. Alojzy Wycisk: 28.01.1947 - 31.12.1947
Ks. Edmund Racki MSF: 28.06.1948 - 10.09.1949
Ks. Stanisław Reńca: 20.09.1949 - 25.09.1956
Ks. Jan Kania: 03.01.1951 - 31.12.1951
Ks. Józef Łebek: 23.04.1951 - 14.07.1952
Ks. Franciszek Grochut: 22.09.1950 - 22.09.1951
Ks. Jan Taras: 11.07.1952 - 07.07.1955
Ks. Eryk Jelitko: 14.07.1952 - 03.07.1954
Ks. Tadeusz Kłak (Kłakowski): 11.07.1954 – 1955 (późniejszy prof. WSD Śląska Opolskiego)
Ks. Stanisław Holeczek: 07.1955 - 01.12.1956
Ks. Jan Świder: 21.07.1955 - 1956
Ks. Bronisław Martyniak: 10.07.1956 - 18.11.1960
Ks. Stefan Pieczka: 29.09.1956 - 03.11.1962
Ks. Józef Grochol: 01.12.1956 - 07.12.1961
Ks. Brunon Rehse: 18.11.1960 - 21.07.1966
Ks. Damian Bryś: 07.12.1961 - 09.11.1964
Ks. Józef Marfiany: 04.09.1962 - 21.11.1963
Ks. Reinhold Klein: 06.09.1963 - 1966
Ks. Eugeniusz Stercuła: 09.11.1964 - 21.07.1966
Ks. Tadeusz Stonoga: 1965 - 21.10.1966
Ks. Gustaw Kieshauer: 21.07.1966 - 19.07.1967
Ks. Henryk Wieczorek: 21.07.1966 - 19.07.1967
Ks. Ryszard Serafin: 21.10.1966 - 29.05.1972
Ks. Rufin Grzesiek: 19.07.1967 - 04.07.1972
Ks. Konrad Jeziorowski: 19.07.1967 - 17.05.1968
Ks. Jan Kopiec: 17.06.1972 - 05.07.1974 (obecny Bp Gliwicki)
Ks. Leopold rychta: 04.07.1972 - 10.07.1974
Ks. Zygmunt Lubieniecki: 21.07.1974 - 26.07.1976
Ks. Rudolf Halemba: 05.07.1974 - 10.08.1976
Ks. Michał Przyszlak: 26.07.1976 - 03.01.1977
Ks. Kazimierz Świstek: 10.08.1976 - 01.08.1981
Ks. Marian Wanke: 05.01.1977 - 13.08.1979
Ks. Witold Szmigielski: 13.08.1979 - 17.06.1981
Ks. Helmut Eckert: 06.06.1981 - 24.06.1983
Ks. Józef Maślanka: 17.06.1981 - 25.08.194
Ks. Jerzy Trinczek: 27.06.1983 - 27.08.1985
Ks. Czesław Kocoń: 25.08.1984 - 25.08.1987
Ks. Henryk Pasieka: 27.08.1985 - 27.08.1988
Ks. Werner Olejnik: 25.08.1987 - 25.08.1991
Ks. Karol Złoty: 28.08.1988 - 25.08.1991
Ks. Zygmunt Perfecki: 25.08.1991 - 27.08.1995
Ks. Artur Sepioło: 25.08.1991 - 16.07.2000
Ks. Andrzej Iwanecki: 28.08.1995 - 27.081998 (późniejszy proboszcz oraz bp pomocniczy d. gliwickiej)
Ks. Marek Olekszyk: 01.09.1998 - 15.08.2000
Ks. Jarosław Steczkowski: 16.08.2000 - 01.09.2004
Ks. Jarosław Buchenfeld: 16.08.2000 - 19.08.2006 (obecny proboszcz)
Ks. Paweł Macierzyński: 01.09.2004 - 01.09.2009
Ks. Leszek Skorupa: 01.09.2006 - 30.08.2010
Ks. Andrzej Staniek: 01.09.2008 - 01.09.2014
Ks. Rafał Duda: 01.09.2009 - 01.09.2015
Ks. Grzegorz Woźnica: 30.08.2010 - 01.09.2015
Ks. Jacek Rauchut: 01.09.2014 - 01.09.2015
Ks. Krzysztof Plewnia: 01.09.2015 - 01.09.2017
Ks. Łukasz Krawiec: 01.09.2015 - 31.08.2020
Ks. Piotr Golus: 01.09.2015 - aktualnie
Ks. Zbigniew Śniechota: 01.09.2020 - aktualnie

Wolności 446, 41-806 Zabrze

 

Tel.: (0-32) 271-04-65 wew. 67

Fax: (0-32) 271-04-65 wew. 70

 

sf_zabrze@kuria.gliwice.pl

W niedzielę

700

830

945

1100

1215

1800

 

W tygodniu

630 715 i 1800

 w czwartek 1700

w poniedziałki w kaplicy przy ul. Rolnika

800

Godziny urzędowania:

Poniedziałek: 800 - 1200

Wtorek: 900 - 1200, 1700 - 1900

Środa: 900 - 1200

Czwartek: 900 - 1200

Piątek: 900 - 1200, 1700 - 1900

Wydarzenia

Brak wydarzeń