III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020

 • Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy, zwłaszcza całe rodziny, do wzięcia udziału w konkursie ?Na najlepszą ekranizację fragmentu Ewangelii św. Mateusza?. Szczegóły konkursu oraz inne ciekawe propozycje oraz materiały pomagające w lekturze Pisma Świętego można znaleźć na stronie internetowej Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji naszej diecezji.

W tym czasie szczególnie zachęcamy również do osobistej i rodzinnej lektury Słowa Bożego.

 • Ksiądz Biskup Jan Kopiec zezwolił na odprawianie Mszy św. z ludem. Z zastrzeżeniem, że w kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 15 m? powierzchni użytkowej kościoła. Dla naszej świątyni oznacza to udział 46 wiernych.

By zapewnić optymalne rozlokowanie uczestników liturgii miejsca w kościele zostaną ściśle wyznaczone - prosimy siadać w miejscach, gdzie znajdują się na ławkach i krzesłach kartki z numerami.

Przypomina się, że osoby przebywające w kościele, także podczas Eucharystii, zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos.

Do Komunii św. będziemy podchodzili procesyjnie, pamiętając o zachowaniu odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Osoby pragnące przyjąć Komunię św. do ust niech podejdą do kapłana stojącego po stronie chrzcielnicy.

 • Msze św. będą odprawiane w dotychczasowym porządku. W niedzielę będzie dodatkowa Msza o godz. 1630. W czwartek zaś Msza św. będzie o godz. 1800. Ze względu na wielkość kaplicy przy ul. Rolnika na razie nie będziemy tam sprawowali Mszy św. Zamówione intencje będą odprawiane w kościele w poniedziałek o godz. 715.
 • Przypominam również iż, do odwołania, pozostaje w mocy dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej oraz w święta nakazane z dnia 12 marca 2020 roku. Zachęcam wszystkich z niej korzystających do uczestniczenia we Mszy Świętej za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu. Na naszym parafialnym kanale w serwisie YouTube będziemy transmitować Mszę św. o godz. 1215.

Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej (którą również transmitujemy) codziennie o godz. 2030.

 • Spowiedź święta odbywać się będzie na dotychczasowych warunkach ? po indywidualnym umówieniu się telefonicznym (32 271 04 65), w warunkach zapewniających bezpieczeństwo sanitarne (w salce katechetycznej).
 • Miesiąc maj rozpoczyna się w piątek. O godz. 600 pragniemy przywitać miesiąc poświęcony Maryi śpiewając pieśni maryjne przy Grocie Lourdzkiej (z zachowaniem zasady rozproszenia oraz zasłoniętych ust i nosa).
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą się odbywały codziennie (także w soboty i niedziele) o godz. 1840 (po Mszach św. wieczornych) przy Grocie Lourdzkiej.

W tym roku nie będzie nabożeństw majowych przy krzyżach.

 • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Przypominamy, iż brak możliwości skorzystania ze spowiedzi oraz przyjęcia Komunii Św. nie przerywa praktyki pierwszych piątków miesiąca.
 • Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Gliwickiej w piątek 1 maja.
 • W tym roku obchód uroczystości NMP Królowej Polski zostaje przeniesiony na sobotę 2 maja. W tym dniu Msze św. w naszej parafii odprawimy o godz. 700, 830, 1000 - w intencji Ojczyzny, 1130, 1630 oraz 1800.
 • W przyszłą niedzielę zwaną ?Dobrego Pasterza? obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitwy o Powołania.
 • Kancelaria parafialna będzie dostępna tylko telefonicznie w zwykłych porach. W dniu 1 maja kancelaria będzie nieczynna.
 • Dziękujemy za wszelkie materialne wsparcie, czy poprzez zamawiane Msze ś, czy poprzez składane ofiary, również na konto parafialne. Wszystkim Parafianom i osobom nam życzliwym życzymy mocy i nadziei płynącej ze Słowa Bożego.

 

Wolności 446, 41-806 Zabrze

 

Tel.: (0-32) 271-04-65 wew. 67

Fax: (0-32) 271-04-65 wew. 70

 

sf_zabrze@kuria.gliwice.pl

W niedzielę

700

830

945

1100

1215

1800

 

W tygodniu

630 715 i 1800

 w czwartek 1700

w poniedziałki w kaplicy przy ul. Rolnika

800

Godziny urzędowania:

Poniedziałek: 800 - 1200

Wtorek: 900 - 1200, 1700 - 1900

Środa: 900 - 1200

Czwartek: 900 - 1200

Piątek: 900 - 1200, 1700 - 1900

Wydarzenia

Brak wydarzeń