Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

 • W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy życzyć drogim Parafianom oraz wszystkim życzliwym naszej Parafii nadziei paschalnej oraz doświadczania bliskości Jezusa oraz tego, by ten trudny czas pogłębił naszą wiarę.
 • Dziękujemy serdecznie za wszelkie życzenia i przejawy pamięci oraz życzliwości docierające do nas różnymi kanałami. To szczególnie cenne w obecnym czasie przymusowej izolacji. Myślimy o Was ciepło i serdecznie każdego dnia.
 • Dziękujemy również za wszelkie materialne wsparcie, czy poprzez zamawiane Msze św., czy poprzez składane ofiary, również na konto parafialne. Pozwalają one nam na bieżąco pokrywać opłaty za media oraz pensje naszym pracownikom.
 • Nadal Msze św. nie będą sprawowane publicznie. Wszystkim wiernym polecamy uczestnictwo w transmisjach telewizyjnych lub radiowych oraz Komunię duchową.
 • Zamówione intencje kapłani odprawią w poszczególnych dniach jako Msze św. bez ludu.
 • Zarówno dziś, jak i jutro będziemy transmitować Mszę św. z naszego kościoła za pośrednictwem Zabrzańskiej telewizji o 1030 oraz za pośrednictwem serwisu YouTube o godz. 1200. Można ją oglądać na komputerach, urządzeniach mobilnych, a także na telewizorach z oprogramowaniem SmartTV. Zapraszamy do udziału.
 • Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube i kliknięcia symbolu dzwonka, dzięki temu będzie można otrzymać powiadomienie o rozpoczęciu transmisji. Każdorazowo informacja o planowanej transmisji pojawia się też na naszych profilach w serwisach Facebook i Twitter.

Jeśli to możliwe prosimy o udostępnienie sygnału wi-fi starszym sąsiadom nie opuszczającym swoich mieszkań, którzy posiadają telewizor SmartTV, aby także oni mogli oglądać transmisje.

 • Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na czas Świąt. A także tym, którzy dbają o wystrój gablotek i teren przykościelny oraz o porządek w Grocie Lourdzkiej, kaplicy przy ul. Rolnika, kaplicy cmentarnej i w salkach.
 • We wtorek przypada święto Chrztu Polski. Chcemy pamiętać o naszych chrześcijańskich korzeniach.
 • W czwartek 16 kwietnia kolejna rocznica urodzin Papieża Seniora Benedykta XVI. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 • W piątek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
 • Kancelaria parafialna będzie dostępna tylko telefonicznie od środy w zwykłych porach.
 • Rodziców uczniów, którzy przygotowują się do przyjęcia I Komunii Św. informujemy, iż w związku z sytuacją epidemiczną, decyzjami Ministerstwa Edukacji w sprawie organizacji zajęć edukacyjnych oraz decyzją ks. Biskupa Ordynariusza uroczystość I Komunii św. zostaje przeniesiona na niedzielę 20 września w tych samych godzinach jak miało to być w maju.

 

Wolności 446, 41-806 Zabrze

 

Tel.: (0-32) 271-04-65 wew. 67

Fax: (0-32) 271-04-65 wew. 70

 

sf_zabrze@kuria.gliwice.pl

W niedzielę

700

830

945

1100

1215

1800

 

W tygodniu

630 715 i 1800

 w czwartek 1700

w poniedziałki w kaplicy przy ul. Rolnika

800

Godziny urzędowania:

Poniedziałek: 800 - 1200

Wtorek: 900 - 1200, 1700 - 1900

Środa: 900 - 1200

Czwartek: 900 - 1200

Piątek: 900 - 1200, 1700 - 1900

Wydarzenia

Brak wydarzeń